Ratingi yükselen fonlar tablosunda, rating sonuçları açıklanan ve birbirini izleyen son iki cari dönem baz alınarak, rating değeri yükselmiş olan fonlar, liste halinde görüntülenebilmektedir. Aynı tablo içinde, fon kategori ayrımı yapılabildiği gibi, dönem seçimi yapılarak, istenilen iki dönem arasında, rating değeri yükselen fonlarda listelenebilmektedir.

+Fon Kategori: İstenilen kategoriye ait fonların listelenmesini sağlar. Fon Kategori tıklanarak açılan seçim ekranında, kategorilerin solunda yer alan kutucuklar işaretlenerek seçim işlemi yapılır.

Tümünü Seç - Seçimleri Kaldır kaldır seçenekleri ile tüm kategorileri aynı anda seçebilir ve tüm seçimler kaldırılabilir.

Dönem Seçimi: Fonların hangi dönemler arasındaki rating değerinin hesaplanabilmesi için Dönem Seçimi kısmında baz alınabilecek dönemler listelenir.

Yatırım ve Bireysel Emeklilik Fonları derecelendirmesi ve yıldız tahsisi, AYLIK, YILLIK ve 3 YILLIK olmak üzere “her ay” yapılır. Derecelendirmenin 3 ayrı zaman dilimi için yapılmasının nedeni kısa vadeli konjonktürel gelişmelerin fonun orta ve uzun vadeli performansını gölgelemesini engellemek ve yatırımcıya daha uzun vadeli bir perspektif sunabilmektir.

Aylık: 13 aylık verisi olan ve 13 aydır aynı kategoride yer alan fonların aylık rating değerlerini listeler.

Yıllık: 13 aylık verisi olan ve 13 aydır aynı kategoride yer alan fonların yıllık rating değerlerini listeler.

3 Yıllık: 37 aylık verisi olan ve 37 aydır aynı kategoride yer alan fonların 3 yıllık rating değerlerini listeler.

* Rating hesaplaması için yeterli veriye sahip olmayan, hesaplama dönemi içerisinde kategorisi değişen ve kapanan / devrolunan fonlar için hesaplama yapılmamaktadır. Detaylı bilgi metodolojide yer almaktadır.